Як зігнути профільну трубу в домашніх умовах з трубогибам і без для теплиці і козирка

Практично у кожного господаря виникає ситуація, коли потрібно для установки теплиці або розведення каналізації змінити вигин металевого прута. Так, як зігнути профільну трубу в домашніх умовах досить легко своїми руками, то для цієї роботи не потрібно залучати фахівців.

Як зігнути профільну трубу в домашніх умовах без трубогиба

У рядового домовласника рідко є в наявності спеціальне обладнання. Тому потрібно знати, як правильно самому зігнути алюмінієву або сталеву трубу для теплиці, козирка (навісу) та інших потреб без трубогиба.

Как сделать домашних условиях профиль гнуть видеоФото — гнучка труб без трубогиба

Дуже зручно робити цю роботу за допомогою зварювального інвертора і побутової болгарки. Для початку розробляється креслення, по ньому в подальшому буде розкреслюють і розраховуватися реквізит кут. У схемі обов'язково точно вимірюється закруглення.

Покрокова інструкція від експерта як гнути труби за допомогою лещат, болгарки і зварювального апарату:

 1. Якщо планується загнути профтрубу півколом, то на місці передбачуваного згину робиться за допомогою болгарки кілька тонких надрізів;
 2. Самостійно виконати роботу можна, тільки якщо попередньо зафіксувати арматуру в затискних лещатах. Коли пропили виконані і очищені від стружки, потрібно обережно починати згинати трубу;
 3. Після того як кільце закрилося, потрібно отвори, що утворилися в результаті згинання, заварити зварювальним апаратом. Деякі майстри використовуються прості паяльники, якщо комунікація має невеликий діаметр;
 4. Щоб місце згину було акуратним, його потрібно буде додатково прошлифовать і покрити захисним засобом — це допоможе попередити появу корозії або передчасного руйнування з'єднання.

Рівне вигнути трубу можна за допомогою пружини, Яка підходить за розміром профільного перетину:

 1. Комунікація фіксується в лещатах;
 2. В отвір вставляється пружина відповідного діаметру. Це не дасть при згинанні профільної трубі поламатися або прийняти неправильну форму;
 3. Для полегшення роботи потрібно підігріти місце стику і акуратно вручну перегнути комунікацію за потрібною діаметру;
 4. Тут дуже допомагають різні відповідні за нахилом вироби з металу, скажімо, болгарки, арки і т. Д.

Аналогічним чином можна спробувати деформувати комунікацію за допомогою піску. Як правильно зігнути трубу для навісу без застосування тисків і пружин:

 1. Потрібно зупинити один кінець трубки, закривши його дерев'яним клином або будь-який інший затичкою;
 2. Закритим кінцем труба фіксується в землі або лещатах (якщо є можливість). Також можна використовувати будь-яке інше пристосування, яке дозволяє встановити комунікацію;
 3. Після цього потрібно засипати у відкритий кінець пісок і розігріти паяльну лампу;
 4. Нагрітої лампою потрібно провести за місцем майбутнього згину, після чого акуратно зігнути трубу в потрібну форму. Працювати необхідно досить швидко, т. К. Метал після того, як охолоне, буде непридатним для обробки.

Відео навчання про те, як загнути трубу 20 мм без трубогиба за допомогою піску

Після здійснення вигину потрібно трубу залишити на деякий час в зафіксованому положенні — це допоможе матеріалу закріпити свою нову форму. Якщо роботи проводяться в зимовий час, то майстри виставляють їх навіть на мороз.

Арка (навіс) без трубогиба

Як відомо для навісу, наприклад, у формі арки потрібна вигнута профільна труба. Важливо зробити так, щоб дуги вийшли однаково вигнутими, інакше навіс не вийде. Зараз ми розглянемо як це робити без використання верстата, трубогиба і інших допоміжних засобів такого роду.

 • Опора на якій ми будемо працювати, наприклад, металевий стіл;
 • Як балки можна взяти трубу 80 на 60 або 50 на 50 мм довжиною 3 метри. Але даний метод універсальний — тож який в підсумку у вас буде балка-опора байдуже;
 • Профільна труба 20 на 20 або 20 на 40 мм, яку ми і будемо гнути.

Порядок дій (покрокова інструкція):

 1. Ділимо опору на 6 рівних частин. Тут дуже важливо — саме на 6 частин в не залежності від того якою вона довжини;
 2. На лініях розділу необхідно приварити стійки строго під 90 градусів до балки. Середня стійка — 250 мм, найближча до середньої — 250 мм * 0,8888 = 222, 22 мм, а крайня (найменша стійка) — 250 мм * 0,5556 = 138,9 мм;

Как сделать домашних условиях профиль гнуть видеоФото: приварені стійки до балки

 • Саму балку закріплюємо до металевого столу;
 • Беремо трубу, яку ми будемо гнути, кладемо на стійки і зрушуємо її щодо балки з припуском 10-15 см, щоб був важіль за який можна було б взятися і зігнути її навколо стійок ;,
 • Прив'язуємо її до балки мотузкою (фіксуємо);

  Как сделать домашних условиях профиль гнуть видеоФото: поклали профільну трубу на стійки і прив'язали її мотузкою до балки

 • Далі акуратно згинає трубу навколо стійок і приварюють її до кінців балки зварювальним апаратом.

  Как сделать домашних условиях профиль гнуть видеоФото: ось таку отримуємо зігнуту трубу для навісу

 • Далі робите необхідну кількість таких конструкцій (дуг), використовуєте полікарбонатні листи і ваш арочний навіс готовий!
 • У довжині стійок і криється весь секрет згинання профтруба аркою для вашого навісу. Довжини двох стійок утворюються від довжини середньої стійки (у нас 250 мм — ви можете взяти іншу довжину, але не більше 250 мм — інакше труба при вигині може зламатися). Коефіцієнти 0,8888 і 0,5556 справедливі при будь-якій довжині опори і центральної стійки.

  Відео інструкція про те, як зігнути профтруби для навісу (арки) без трубогиба

  Тепер розглянемо як гнути трубу вже за допомогою трубогиба

  Існує два типи труб:

  Залежно від потреб потрібно підібрати певний варіант, але слід пам'ятати, що працювати з арматурою круглого перетину значно легше, ніж з квадратними. Справа в тому, що при згині кути можуть викривити або сплюснутися, до того ж, висока ймовірність появи тріщин.

  Как сделать домашних условиях профиль гнуть видеоФото — Теплиця з профільних труб

  Щоб зігнути профільну трубу в домашніх умовах, потрібно працювати спеціальним пристроєм — трубогибам або профілегіб. Їх особливістю є можливість встановити комунікацію в пристосування і зафіксувати її в певному положенні. За рахунок тиску, який чиниться в рівній мірі як на зовнішні кути, так і на внутрішні, утворюється рівний згин без різких перепадів і тріщин.

  Как сделать домашних условиях профиль гнуть видеоФото — механічний профілегіб

  існує два види профилегибочного обладнання:

  Перші являють собою досить простий пристрій, що складається з робочої поверхні (столу) і ряду роликів. За рахунок руху роликів труба переміщається по робочому столу і змінює свій кут, при цьому не спотворюючи потрібний півколо.

  Професійні пристосування більш зручні у використанні, але їх вартість часто перевищує 20 000 рублів. Вони застосовуються для складних робіт, найбільш часто потрібні для виробництва складних декоративних металевих елементів. До переваг моделі можна віднести ідеальний радіус, який буде точним буквально до десятої частки. Звичайно, при з використанням верстата зручніше працювати, але в домашніх умовах він практично не потрібен, т. К. Призначений для обробки великої кількості труб за зміну.

  Как сделать домашних условиях профиль гнуть видеоФото — ручний трубогиб

  Як зігнути профільну трубу для теплиці

  Розбираємося як загнути труби для теплиці своїми руками в домашніх умовах

  Як зігнути квадратну трубу

  Відео: гнемо металопрофіль квадратного перетину

  Згинаємо профільну прямокутну трубу під 90 градусів

  Перевагою використання трубогиба є те, що можна дуже просто і швидко зігнути трубу під 90 градусів. Розглянемо на відео нижче як це правильно робити: